Karamelinis-šokoladinis tortas
Ingredientai:
Ingredientai biskvitui:
Margarino VILNIUS kepiniams 250 g
Cukraus 440 g
Kiaušinių 4 vnt
Miltų 400 g
Kakavos 80 g
Kepimo miltelių 2,5 a.š
Druskos 0,5 a.š
Pieno 350 ml
Tirpios kavos 4 v.š
Ingredientai kremui:
Mascarponės sūrio 600 g
Rududu kremo indelis
Kavos likerio arba brendžio 100 ml
kavos tirpios, ištirpintos šaukšte vandens, arba kavos sirupo
Paruošimas:
Įjunkite orkaitę. 160-170 C. Pasiruoškite dvi torto formas. Būtinai dvi, jei neturite dviejų, tai reikės apsieiti su viena, tik užtruks ilgiau laiko, nes vienu ypu iškepsit tik pusę tešlos. Taigi, dvi formos - sutaupytas laikas. Margarinas turi būti kambario temperatūros.
Margariną ištrinti su cukrum iki baltumo, išplakus dėti po vieną kiaušinį ir plakti geras 15 minučių.
Atskiram dubenyje persijokite miltus/kakavą/kepimo miltelius/druską. Kuo daugiau kartų persijosite miltus, tuo daugiau oro pateks. Aš sijojau tik kelis kartus ir man pritrūko, kitą kartą tikrai netingėsiu ir padarysiu kaip liepta apie 4 kartus.
Dabar po truputį reikia sujungti margarino-kiaušinių masę su miltais, tai darykite iš lėto, ramiai, jau be elektrinio mikserio, po truputį pilkite miltus ir vis pamaišykite, įmaišykite pusę miltų. tirpią kavą, ištirpintą vandenyje, supilkite į pieną. Pieną pilkite į tešlą, vėlgi - po truputį, vis išmaišant. Pabaikite maišyt tešlą, supildami likusius miltus.
Torto formas ištepkite margarinu ir dugną išklokite kepimo popieriumi. Tešlą padalinkite į abi formas ir šaukite į orkaitę 40-50 minučių. iškepusius biskvitus palikite ramybėj, kad atauštų. išimkite iš formos labai atsargiai.

Kremo gaminimas:

Svarbiausi ingredientai čia yra maskarponė ir ru du du, jei nėra kavos likerio, tai nieko neatsitiks, galima tada vietoj to biskvitą truputį pašlakstyti brendžiu arba išvis nedėti jokio alkoholio. Biskvitą laisčiau šv. apelsino sultimis. Mascarponę išmaišyti mikseriu su kremu, jis bus tokios itin skanios kavos su daug pieno spalvos.
Kiekvieną biskvitą atsargiai perpjaukite per pusę, kad iš viso būtų keturi biskvito apskritimai. Pertepkite kremu, dėdami vieną ant kito, sulipdytą tortą taip pat aptepkite kremu. Ant vieno biskvito išmėčiau neskaldytų lazdyno riešutų. Tortą palikti mažiausiai keliom valandom,aš palikau per naktį. Puošiame kaip kam patinka.

PANAŠŪS RECEPTAI
Informuojame, kad šiame tinklapyje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.