Tortas-Pilis
Ingredientai:
Ingredientai lakštams:
Kiaušinių 2 vnt
Medaus 2 v.š
Margarino VILNIUS kepiniams 50 g
Rudojo cukraus 100 g
Nugesintos sodos 1,5 a.š
Miltų 430 g
Ingredientai pertepimui:
Grietinėlės 900 ml
Cukraus 300 g
Citrinos rūgšties ar žievelių
Kitų kvapų esencijų pagal skonį
Paruošimas:
Kiaušinius, medų, margariną ir cukrų sudėti į metalinį indą ir kaitinti virš puodo su verdančiu vandeniu visą laiką maišant, kad kiaušiniai nevirstų kiaušiniene. Jei per daug įkaista, puodą galima nukelti ir maišyti, kol šiek tiek atvės - tuomet vėl kaitinti. Svarbiausia - masei neleisti užvirti.
Į paruoštą karštą vientisą masę supilti 1 šaukšte acto nugesintą sodą - viskas turėtų suputoti.
Nuimti indą nuo puodo, suberti miltus ir išmaišyti. Kai tešlos tampa neįmanoma maišyti - minkyti. Gautą tešlą padalinti į 5 lygias dalis. Kiekvieną dalį iškočioti į maždaug 3-4 mm storio torto formos lakštus. Patogiausia kočioti tiesiai ant sviestinio popieriaus.
Lakštus galima apipjauti prieš kepimą arba po jo, tačiau labai greitai, kol neatvėso, nes pradės lūžinėti. Aš apipjoviau iškepusius, apipjautas atraižėles susmulkinus galima panaudoti papuošimui.
Kiekvieną lakštą kepti 180 laipsnių temperatūroje po maždaug 5-7 min.

Į didelį aukštą indą supilti labai gerai atšaldytą grietinėlę (svarbu! kitaip grietinėlė virs sviestu), citrinos rūgštį, esencijas ir neskubant pilant cukrų, plakti mikseriu. Plakti maždaug 10 minučių - kol grietinėlė tampa labai standi ir net apvertus indą neišbėga.

Surinkimas:
Kiekvieną lakštą aptepti norimu kiekiu grietinėlės (~5-7 mm), ant aptepto lakšto dėti kitą, nesunkiai paspausti, kad grietinėlė tolygiai pasiskirstytų, tuomet lakštą taip pat aptepti ir t.t. Paskutinis sluoksnis torto viršuje turi būti grietinėlės.
Susluoksniavus, likusia grietinėle aptepti torto kraštus.
Dekoruoti norimais būdais ir priemonėmis. Aš tortą dengiau pastilažu.
Paruoštą ir papuoštą tortą palaikyti šaldytuve, skaniausia valgyti maždaug po paros ar daugiau, kai lakštai geriausiai persigeria grietinėle. 

PANAŠŪS RECEPTAI
Informuojame, kad šiame tinklapyje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.