Trijų šokoladų tortas
Ingredientai:
Ingredientai šokoladiniam biskvitui:
Kiaušinių 1 vnt
Margarino VILNIUS kepiniams 100 g
Grietinės 50 g
Sodos 1 a.š
Cukraus 3 v.š
Miltų 4 v.š
Nesaldžios kakavos miltelių 3 a.š
Kreminio likerio biskvitui sulaistyti 50 g
Ingredientai juodojo šokolado sluoksniui:
Juodo šokolado 200 g
Grietinėlės (35% riebumo) 200 g
Kreminio likerio 50 g
Želatinos 8 g
Ingredientai pieniško šokolado sluoksniui:
Pieniško šokolado 200 g
Margarinas VILNIUS kepiniams 100 g
Grietinėlės (35% riebumo) 200 g
Kreminio likerio 50 g
Želatinos 8 g
Ingredientai baltojo šokolado sluoksniui:
Balto šokolado 200 g
Grietinėlės (35% riebumo) 200 g
Kreminio likerio 50 g
Želatinos 8 g
Paruošimas:
Šokoladiniam biskvitui: kiaušinį išplakti su cukrumi iki standžių putų. Margariną ištirpinti. Sodą dėti į grietinę ir gerai išmaišyti. Miltus sumaišyti su kakavos milteliais. Viską gerai išmaišyti, dėti į torto formą ir kepti iki 180 laipsnių įkaitintoje orkaitėje apie 20 min. Atvėsinti ir sulaistyti kreminiu likeriu.
Visą želatiną užpilti 50 ml grietinėlės, išmaišyti ir palikti, kol išbrinks. Visą šokoladiniams sluoksniams skirtą grietinėlę išplakti iki standžios masės ir palikti šaldytuve.

Šokolado sluoksniui: Juodąjį šokoladą sulaužyti į metalinį dubenį, dėti 50 g sviesto. Indą pastatyti virš puodo, kuriame verda vanduo. Nuolat maišyti, kol šokoladas ištirps, supilti 50 ml kreminio likerio, dėti trečdalį išbrinkintos želatinos. Išmaišyti iki vientisos masės. Gautą juodojo šokolado masę sumaišyti su trečdaliu plaktos grietinėlės ir supilti ant šokoladinio biskvito. Dėti į šaldytuvą kol sustings.

Tokia pačia tvarka paruošti pieniško šokolado, o vėliau ir baltojo šokolado sluoksnius. Sustingus paskutiniam, baltojo šokolado sluoksniui galima puošti.

PANAŠŪS RECEPTAI
Informuojame, kad šiame tinklapyje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.