Karamelinis šokoladinis kavos tortas
Ingredientai:
Ingredientai biskvitui:
Margarino VILNIUS kepiniams 250 g
Cukraus 440 g
Dideli kiaušiniai 4 vnt
Miltų 400 g
Kakavos 80 g
Kepimo miltelių 2 ½ a.š
Druskos ½ a.š
Tirpios kavos 4 v.š
Pieno 350 ml
Vanilės ekstrakto arba cukraus
Ingredientai kremui:
Maskarponės 500 g
Karamelės 400 ml
Kavos likerio arba brendžio 2 v.š
Ingredientai sirupui:
Paruoštos stiprios kavos 300 g
Cukraus 150 g
Brendžio 50-100 ml
Paruošimas:
Ruošiame biskvitą:
Kambario temperatūros margariną dedam į dubenį kartu su cukrumi ir išplakame iki baltumo. Į šią masę įmušame vieną kiaušinį ir plakame, tada įmušame antrą kiaušinį ir vėl plakame, tą patį padarome su visais kiaušiniais. Plakame apie 5 minutes, iki purumo.
Atskirame dubenyje persijojame miltus, kakavą, kepimo miltelius ir druską. Kuo daugiau kartų persijosime miltus, tuo daugiau oro į juos pateks ir jie bus puresni (reikėtų tai padaryti bent du kartus).
Po truputį pilame miltų mišinį į margarino ir kiaušinių plakinį ir vis pamaišome šaukštu. Taip įmaišome pusę miltų.
Kavą, ištirpintą trijuose šaukštuose vandens, supilame į pieną, įdedame vanilės. Pieno ir kavos mišinį po truputį vis pamaišydami, pilame į tešlą. Pamažu beriame likusius miltus ir baigiame maišyti tešlą.
Pasiruošiame dvi vienodas torto formas (jei neturite dviejų, ruoškite tešlą iš pusės produktų, kai vienas biskvitas iškeps, kepkite kitą). Torto šonus ištepame margarinu, o dugnus išklojame kepimo popieriumi. Tešlą padalijame po lygiai į abi formas ir šauname į 160-170°C orkaitę 40-50 minučių. Iškepusius biskvitus paliekame atvėsti ir atsargiai išimame iš formos.

Ruošiame sirupą:
Stiprią kavą (tinka ir užpilama, ir iš tirpių miltelių) pilame į puodą, beriame cukrų ir verdame ant nedidelės ugnies maždaug 15-20 minučių, kol sumažėja per pusę ir pasidaro tirštoko sirupo konsistencijos masė. Įpilame brendžio ir daugiau neverdame. Turėtų išeiti nepilna stiklinė sirupo.
Ruošiame kremą:
Maskarponę ir karmelę sudedame į vieną didelį dubenį, įpilame 2 šaukštus kavos likerio ir išplakame elektriniu plaktuvu arba išsukame šaukštu iki vientiso kremo.

„Renkame" tortą:
Abu biskvitus perpjauname per pusę. Pirmąjį biskvitą gerai patepame į sirupą padažytu konditeriniu teptuku. Dedame 2-3 kupinus šaukštus kremo, peiliu vienodai jį paskirstome ir dedame kitą biskvito lakštą. Pakartojame procesą: patepame sirupu, negailėdami apklojame kremu ir vėl guldome biskvitą. Taip sudedame visus keturis biskvito sluoksnius.

PANAŠŪS RECEPTAI
Informuojame, kad šiame tinklapyje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.