Maskarponės tortukas
Autorius: Giedree
Ingredientai:
Margarinas VILNIUS kepiniams 135 g
Sausainiai 2-3 pakeliai
Maskarponės sūris 500 g
Natūralus jogurtas 250 g
Riebi greitinėlė 360-400 ml
Želatina 15 g
Smulkus cukrus 130 g
Citrinos 2 vnt.
Raudonosios vynuogės 300 g
Paruošimas:
Pagrindas: sutriname sausainius (aš darau taip: sudedu sausainius į maišelį ir įvynioju į rankšluostį, o jau po to daužau arba su kočėlu arba į stalą. DĖMESIO: mindžioti nepatartina). Ištirpiname margariną VILNIUS kepiniams keptuvėje arba puode virš garų ir sumaišome jį su sutrintais sausainiais. Visą šią masę dedame į kepimo formą ir padedame saugiai į šaldytuvą, kad apstingtų. Kremas: pirmiausia išbrinkiname želatiną. Susirandame citrinų (šaldytuve ar ant medžio) jas nuplauname ir nutarkuojame pageltonavimus tam, kad taptų tikros aristokratės. Po to iš aristokračių išspaudžiame negerus dalykus: rūgščias sultis. Dabar viską darome tokia tvarka: į maskarponės sūrį ir jogurtą įmaišome citrinos sultis ir tarkuotą žievelę. Atšildome išbrinkusią želatiną ir ją atsargiai maišydami pilame į pusiau paruoštą kremą. Viską dedame į šaldytuvą 15 min., tuo tarpu suplakame riebiają grietinėlę ir ją įmaišome į sūrio ir jogurto masę. Viską gražiai "išdrebiame" ant sausainių pagrindo ir dedame į šaldytuvą 20 min. Ištraukiame ir "sušukuojame" kremą, taip pat galime papuošti arba tai daryti tortukui visiškai sustingus. Laikome šaldytuve mūsų draugą italą apie 3 - 4 val. O po to valgome, dovanojame ar kitaip gėrimės šedevru.
Recepto istorija:
O buvo taip... Prieš kelis metus nusprendžiau mokytis italų kalbos, todėl ieškojau informacijos internete. Svetainė www.google.com vietoje informacijos apie italų kalbos pamokas "išmetė" itališkus desertus. Pamačiau šį tortuką ir nusprendžiau pasigaminti, bet to nepadariau. Šiais metais rengiausi sveikinti draugę su gimtadieniu, nieko nesugalvojau, todėl nusprendžiau daryti tortuką. Susiradau seniai užsirašytą receptuką, bedarant tortą jį visaip tobulinau ir dabar teikiu jūsų nuosprendžiui šį receptą. Tiesa, draugė buvo nustebinta, o žmonės visa savaitę mokykloje šaukdavo iš toli, kad tortukas buvo labai skanus.
PANAŠŪS RECEPTAI
Informuojame, kad šiame tinklapyje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.