Uzbekiškas plovas su kiauliena
Autorius: Liubaška
Ingredientai:
Margarinas VILNIUS kepiniams 2 valg. šaukšt.
Kiauliena 500 g
Svogūnai 3 vnt.
Morkos 3 vnt.
Česnakas 2 vnt.
Džiovintas aitrusis pipiras 1 vnt.
Prieskoniai (malti pipirai, kmynai, druska, raudonoji paprika) pagal skonį
Ryžiai 2,5 stikl.
Paruošimas:

Dideliame ir storame inde, kuris gerai sulaiko šilumą, reikia pakepinti supjaustytą gabaliukais mėsą (apie 500 g.). Kepti įdėjus šiek tiek margarino VILNIUS kepiniams. Iškeptą mėsą sudedu į lėkštutę, o į keptuvę sudedu supjaustytus 3 svogūnus. Kepu vėl ant didžiausios ugnies ir dažnai maišau, nuo mėsos jie įgaus rudą spalvą. Į iškeptus svogūnus sudedu mėsą ir toliau kepu, vėliau įdedu šiaudeliais supjaustytas morkas, sumažinu ugnį ir kepu, kol morkos apkeps. Tada viską sudedu į indą plovui gaminti, į šią masę įdedu 2 nuvalytas, tačiau nesmulkintas česnako galvas ir aitrųjį pipirą, pipiro nepjaustau. Dabar reikia įdėti norimus prieskonius. Į plovą dažnai dedami malti pipirai, kmynai, raudona paprika ir druska. Mišinys turi būti sūrokas, nes  dalį druskos "pasiims" ryžiai. Visą šią masę užpilu verdančiu vandeniu, kad vanduo apsemtų apie 2 cm. ir troškinu ant mažos ugnies apie 40 min. Tada sudedu ir tolygiai paskirstau apie 2,5 stiklinės ryžių ir užpilu vandens tiek, kad jis apsemtų ryžius apie 2 cm. Padidinu ugnį iki maksimumo, kad kuo greičiau užvirtų. Tada ugnį sumažinu ir verdu tol, kol išgaruoja vanduo. Virti plovą reikia uždengus ir nemaišyti. Jei vanduo jau išgaravo, o ryžiai dar neišvirė, su šaukštu padarau skylutes iki dugno ir įpilu į skylutes vandens. O jei ryžiai išvirė, o vandens dar yra, nuimu dangtį ir padarau kuo daugiau skylučių plove, kad vanduo kuo greičiau išgaruotų. Paruoštą plovą palieku pastovėti apie 20-25 min., po to atsargiai išimu pipirą ir česnako galvutes, viską sumaišau. Dabar plovą galima patiekti, pridėjus kelias česnako skilteles ir žinoma pipiro gabaliuką, aštresnio maisto mėgėjams. Skanaus Jums!

Recepto istorija:
Šį receptą radau viename tinklaraštyje. Kaip vėliau išsiaiškinau, receptas priklauso vienam rusui, kuris labai domisi uzbekiška virtuve. Plovas turi būti ruošiamas su aviena, o ne kiauliena. Jei turite tokią galimybę, darykite su aviena. Plovas yra nuostabaus skonio, dėl tokio skonio verta paplušėti virtuvėje keletą valandų. Siūlau pamėginti ir Jums.
PANAŠŪS RECEPTAI
Informuojame, kad šiame tinklapyje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.